A török kiűzését követően lassan normalizálódott az élet a volt hódoltsági területeken. Megkezdődött a megszűnt falusi plébániák újjászervezése és az iskolai oktatás elindítása is. Kéthelyen a megyében az elsők között, 1720-ban alapította meg a római katolikus egyház a község iskoláját, amely több mint kétszáz éven át katolikus népiskolaként működött.
A kéthelyi iskolai oktatás története megismerhető dr. Jandrics István és Kiss Zoltán írásaiból. A népiskolai oktatás történetét az alapítástól 1948-ig, tehát az államosításig dr. Jandrics István dolgozta fel. Az állami általános iskola történetéről 1989-ig Kiss Zoltán, az iskola egykori igazgatója Emlékek, események a kéthelyi iskola történetéből címmel készített rövid összefoglalást. Az írás a Kéthely hét évszázada című falutörténet egy fejezeteként jelent meg 1990-ben.
Az iskola a tudás és a kulturális értékek átadásának alapintézménye, minden korban rangot adott a településnek. Tisztelet az alapítóknak, a három évszázad tanítóinak és tanárainak.
A 19. század első felének iskolaépülete és a tanítólakás
Az egykori zárdában a leányiskola épülete
Az 1872-ben épült egykori fiúiskola
Az egykori zárda, mint iskola 1956-ban
Az 1966-ban elkészült iskolaépület
Az iskolaépülete ma
|