·Helyi gazdaságfejlesztés Kéthely községben
·Újra pereg a film a Kéthelyi moziban
·Egyszerűen szép
·Magyarok kenyere gyűjtőpont Kéthelyen

Sakk

Október 23. – Iregszemcse: A nagyfiúk a felnőttek között versenyeztek. A 12 év alatti csoportban Léránt Boglárka – fiúkat is megelőzve - 8,5 ponttal nyert, ugyanitt fiúknál Takács Dominik első helyezett, Tóth Lóránt 5. lett.

Iregszemcse

Október 29. – Marcali Város Nyílt Egyéni Sakkbajnoksága, egyben a Somogy Megyei Ifjúsági Grand Prix versenysorozat 4. fordulója: aranyérmes lett Léránt Boglárka, ezüstöt szereztek: Tóth Dániel, Fekete Luca, Takács András, Pálfi Gergő, bronz Harmath Borbála és Takács Dominik. A verseny során a diákolimpiai korcsoportok szerint díjaztak.

Marcali

November 12. – Kaposvár, Böszörményi Nagy Géza Sakk Emlékverseny: A 15 fős felnőtt csoportot Havanecz Bianka nyerte. A 24 főt számláló 12 éven aluliak csoportjában Léránt Boglárka győzött maximális 7 ponttal. Harmath Borbála harmadik lett.

November 19. - Siófok Város XLIX. Sakkbajnoksága: A felsős lányoknál Léránt Boglárka 1., Szilágyi Alexandra 3., alsós lányoknál Tamás Zsófia 2. helyet szerzett. Felsős fiúknál 1. Takács András, 2. Léránt Zalán, 3. Takács Dominik. Felsősöknél 19, alsósoknál 20 fő versenyzett.

Siófok

December 3. – Szombathely, XII. Dunántúl Sakk Bajnoksága: Ezen a nemzetközi versenyen mindig is erős mezőny gyűlt össze. „Csak” 4. helyezéseket sikerült elérni: Léránt Boglárkának, Léránt Zalánnak, Tamás Zsófiának sikerült oklevelet hazahozni.

December 10. – Balatonlelle, XIII. Lelle Kupa Sakkbajnokság: Léránt Boglárka itt is első helyezést ért el, Harmath Borbála az alsós lányoknál 1., Takács Dominik is a 48 fős saját csoportjában. Felsős fiúknál Takács András 2., Léránt Zalán 3. helyet szerzett. 4. helyezett oklevelet kapott Tamás Zsófia, Szilágyi Alexandra. Egy kicsit kölcsönvettük Hosszú Katinka módszerét: a Léránt testvérpár minden szombat-vasárnap sakktábla mellé ült és versenyzett, az eredményük magáért beszél.

Folyamatban van a Somogy Kupa Sakk Csapatbajnokság 2016-17.: Balatonberény színeiben kéthelyi sakkozók közül Tóth Dániel, Hosszú Kristóf, Léránt Zalán, Léránt Boglárka minden fordulóban lehetőséget kapott.

Ifjúsági Sakkverseny – Kéthely: A hagyományokhoz híven most is ifjúsági sakkversennyel zárták az évet a kéthelyi diákok. Két csoportban, körmérkőzéses lebonyolításban. Középiskolásoknál Tóth Dániel első, Pálfi Péter második, Hosszú Kristóf pedig harmadik helyen fejezte be a versenyt. Felsős fiúknál Léránt Zalán arany-, Takács András ezüst-, Pálfi Gergő bronzérmesként térhetett haza. Ebben a mezőnyben esélyeshez méltóan Dani valamennyi partiját megnyerte. Zalán is csak az első helyezettől kapott ki és Léránt Boglárka is jól szerepelt a fiú mezőnyben. A B csoportban Fekete Luca, Szilágyi Alexandra és Harmath Borbála lett a végső sorrend. Az alsós fiúknál Takács Soma, Tamás Bálint sorrend alakult ki.