·Léna virágoskertje és ami mögötte van…
·Egy fiatal fotós Kéthely értékeinek nyomában

Sakk

Jól szerepeltek a kéthelyi sakkozó diákok Tamásiban

Nyáron a Marcali Sakktáborban idén is 9 kéthelyi diák töltötte hasznosan az idejét. A hagyományokhoz híven most is egyéni sakkversennyel telt az egyik nap. Említést érdemel a 19 főt számláló verseny végeredménye:
1. Hosszú Kristóf, 2. Takács András, 3. Léránt Boglárka, 4. Léránt Zalán, 5. Pálfi Gergő, 6. Takács Dominik.

Augusztus hónapban a Tamási Kupán egyéni és csapatversenyen 11 kéthelyi sakkozó fiatallal vettünk részt. Összesen 45 fő versenyzett. 3 csoportban játszottak, kupa, érem, oklevél és értékes sakk-könyvekért.
Egyéni eredmények:
„A” csoportban a lányoknál Tamás Zsófia a 4-6. helyen végzett, fiúknál Takács Soma az 5. helyen fejezte be a versenyt. Tamás Bálint óvodásként 2.5 pontig jutott.
„B” csoportban Takács Dominik csoportelső, Csegzi Milán pedig 3 ponttal sajnos lecsúszott az okleveles helyezésről.
„C” csoportban pár forduló után az első 3 táblán szinte csak a kéthelyi fiatalok küzdöttek, hátrébb szorítva a tolna megyei fiatalokat, így nem lett nagy meglepetés a végeredmény.
1. helyezett Pálfi Péter 100%-os teljesítménnyel, 2. Takács András, 3. Léránt Zalán, 4. Hosszú Kristóf, 6. Pálfi Gergő
A lányoknál Léránt Boglárka a 2. helyen végzett, csak a kéthelyi fiúktól kapott ki.
A 3 fős csapatversenyen nem taktikáztunk, a testvérpárokat egy csoportba neveztem. Második lett Léránt Boglárka, Léránt Zalán, Takács Dominik trió, harmadik helyen pedig Pálfi Gergő, Pálfi Péter és Tamás Bálint együttese végzett.
6 kupa, 11 érem és a csoportversenyeknek köszönhetően jó néhány értékes sakk-könyv is Kéthelyre került.

Augusztus végén falunkból 6 diák indult a keszthelyi 35. Nemzetközi Sakkversenyen, mely egyben a VII. Dr Hévizi László Emlékverseny volt. A 91 főt számláló nyolcnapos versenyen túlnyomórészt felnőttek indultak. Tóth Dániel lett a legeredményesebb kéthelyi, az előkelő 10. helyig jutott.

Hosszú Kristófnak 1583 élőpontos teljesítménnyel sikerült feliratkoznia az értékszámosok közé. Kristóf nem a keszthelyi sakkcsapat tagjaként gyűjtött nulla élővel, hanem a most megszerzett 1583 értékszámmal indulhat a bajnokság pontvadászatán. Jól sikerült a Léránt testvéreknek is a verseny. Bogi 12 évesen 1578, Zalán 1490 értékszámig jutott. Pálfi Gergő értékszáma 1419 pont. Pálfi Péter kicsit bátortalanul játszott, sok döntetlen partijával nem sikerült az élőpontjait gyarapítania.