·Német nyelvi tábor
·Léna virágoskertje és ami mögötte van…
·Egy fiatal fotós Kéthely értékeinek nyomában

Sakkhírek

Klebelsberg Kupa Egyéni Sakkbajnokság – Kaposvár: Hamrik Bianka egyedüli lányként csupa fiú mezőnyben 100 %-os teljesítménnyel I. helyezést ért el. Kellemes meglepetésre Barcson, a kollégiumok közötti csapatversenyben Szerpák Anita I. és III. táblán is játszva szintén minden partiját megnyerte. Ritka teljesítmény, hogy valaki ugyanazon a versenyen egymás után két táblán is játszik, ráadásul ilyen szép eredménnyel.

Ambrus Zoé
Hamrik Bianka

Ság Hegy Kupa – Celldömölk: Több országos bajnok ült a táblák mellett, tehát színvonalas volt a verseny. Az I. korcsoportban Fekete Luca 5., Szilágyi Alexandra 6. helyezést ért el. Egy csoporttal feljebb Léránt Boglárka 3. helyezettként kupával tért haza. A „B” csoportban, amatőr felnőttek között Lengyel Péter az előkelő 3. helyen végzett. Hamrik Biankának, bár sokáig szintén éremért küzdött, végül a 7. hellyel kellett megelégednie. Csegzi Milán 4 pontja is dicséretet érdemel.

Léránt Boglárka kupával
Szilágyi Alexandra, Fekete Luca a díjazottak között

Idén május az országos diákolimpiák hónapja volt.
Miskolcon Tóth Dániel az „értékszámosok” kategóriájában 30-ból a 13., Pálfi Péter pedig több mint 50 fős mezőnyben 5,5 pontjával az előkelő 12. helyen végzett.
Szombathelyen, az országos csapat diákolimpián Pálfi Péter, Fekete Ákos a Marcali Mikszáth felsős fiú csapatának hasznos pontszerzője volt. Pálfi Gergő pedig az alsós fiú csapatban jeleskedett.

Budapesten, az országos „amatőr” egyéni diák sakkolimpián I. korcsoportban Fekete Luca 24. lett három győzelemmel és egy döntetlennel. II. korcsoportban Ambrus Zoé szintén 24., két győzelemmel, két döntetlennel. A III. korcsoportos fiúknál Fekete Ákos 15. lett három győzelemmel, három döntetlennel.