Versenyeredmények az iskolában – 2013. tavasz

Tanulmányi versenyek

Hetedikesek, akik versenyeken öregbítették iskolánk hírnevét

(A nevek után, zárójelben az osztály sorszáma olvasható!)

  • „Somogy ezer éve” megyei helytörténeti verseny – Szita Bettina (8.), Tóth Dániel (8.), Bogdán Karolina Réka (6.), Vimmer Áron (6.) tagokból álló csapatunk 2. helyezett
  • A Kéthelyért Egyesület helytörténeti versenye – Hosszú Kristóf (6.) 1., Valérián Edit (5.) 2., Álmos Petra (7.) 3. helyezett
  • József Attila Szavalóverseny, megyei fordulóba jutott, helyezést nem ért el: Mika Liliána (8.)
  • Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny, megyei forduló – Hosszú Kristóf (6.) 5. hely; megyei fordulóba jutott, helyezést nem ért el: Hegedüs Anna (8.)
  • Sávolyi körzeti helyesírási verseny – Sebdenics Hermina (5.) és Hosszú Kristóf (6.) 1. hely; Mika Anna (3.) és Bognár Anasztázia (4.) 2. hely
  • Balatonkeresztúri körzeti alsós matematikaverseny – Hodorics Domonkos (3.) 2. hely
  • Zrínyi Ilona Matematikaverseny, megyei forduló – Hosszú Kristóf (6.) 14. hely
  • Kalmár László Matematikaverseny, megyei forduló – Hosszú Kristóf (6.) 2. hely; országos fordulón 43. hely (389 versenyzőből)
  • Alapműveleti Matematikaverseny, körzeti forduló – Hosszú Kristóf (6.) 2. hely; Dudás Eszter (5.) 7. hely; megyei forduló – Hosszú Kristóf 19. hely (188 indulóból).
  • Eötvös Loránd Fizika Levelező Verseny – Fata Bianka (7.) 8. hely, Álmos Petra (7.) 12. hely (101 nevezett tanulóból); Tóth Dániel (8.) 6. hely, Mika Liliána (8.) 8. hely (69 indulóból)
  • Német nyelvi kommunikációs verseny, körzeti forduló – Mika Liliána (8.) 3. hely
  • Német szövegértési verseny, körzeti forduló – Hosszú Kristóf 2., Bogdán Karolina Réka (6.) 3. helyezett
  • Országos német nyelvi levelezős verseny – Hegedüs Anna és Mika Liliána (8.) 7. helyezés
  • Egyházmegyei Hittanverseny – felsős csapat: Hegedüs Anna, Mika Dorina, Mika Liliána (8.), Hosszú Kristóf (6.) 4. helyezés; felsős vers, próza kategória: Trunkó Bálint (5.) 3. hely, Sebdenics Hermina (5.) 6. hely; alsós vers, próza: Páli Noémi (3.) 4. hely, Szita Kitti (4.) 6. hely
A tanulmányi versenyek helyezettjei

Rajzversenyek

  • Nemzeti Közlekedési Bizottság pályázata – Ambrus Zoé (5.) 1. helyezett
  • Dunántúli Regionális Vízmű – Víz világnapi pályázata – Hosszú Kristóf (6.) 2. hely
  • Somogy Megyei Közegészségügyi Hivatal pályázata – Tóth Marcell (5.) 1. hely; Lender Tamás (4.) 3. hely

Sportversenyek - Atlétika

  • II. korcsoport - Diákolimpia hárompróba
    körzeti döntő: lány csapat 3. hely; fiú csapat 2. hely; egyéni: Orsós Jázmin (4.) 1. hely, Orsós Márk (5.) 3. hely
    megyei döntő: Orsós Jázmin 3. hely
  • III. korcsoport – Diákolimpia négypróba
    körzeti: fiú csapat 1. hely; egyéniben Bogdán Róbert (5.) 1. hely
    megyei: fiú csapat 4.; egyéniben Bogdán Róbert 2. hely
  • IV. korcsoport Diákolimpia ötpróba
    körzeti: fiú csapat 2. hely
    megyei: fiú csapat 7. hely
  • III-IV. korcsoport egyéni és váltóbajnokság megyei döntő
    III. korcs. fiúknál
    60 m-en Bogdán Róbert 1.;
    távolugrásban Bogdán Róbert 1., aki mindkét számban országos döntőbe jutott!
    4x100 m fiú váltó csapat – Tarcsa Péter, Bajnok Bálint, Orsós Martin, Bogdán Róbert – 1. hely, országos döntőbe jutottak, ott 15. helyezést értek el!
    IV. korcs. fiúknál
    100 m-en Vörös Balázs (6.) 7. hely
    távolugrásban Huszár Krisztián (7.) 2., Orsós György (7.) 4. hely
    kislabda-hajításban Vörös Balázs 4.
    300 m-en Orsós Olivér (6.) 4. hely
    1500 m-en Orsós Kevin (7.) 8. hely
    4x100 m váltó – Vörös Balázs, Huszár Krisztián, Orsós Olivér, Orsós György – 3. hely
  • Kisiskolák atlétika versenye, megyei döntő
    leány csapat 3. hely; fiú csapat 2. hely
    svéd váltó, fiú csapat 1. hely
Sportolóink