·Helyi gazdaságfejlesztés Kéthely községben
·Egyszerűen szép
·Magyarok kenyere gyűjtőpont Kéthelyen

Sakk

Kéthelyi sakkozó gyerekek

December végén Tapolcán versenyeztünk, három csoportban. I. cs.: Dudás Eszter és Dudás Virág holtversenyben 3. helyen végeztek, mivel egymással is döntetlent játszottak, így mindketten megérdemelten bronzéremmel térhettek haza. II. cs.: Pálfi Péter arany-, Léránt Zalán bronzéremmel lett gazdagabb, Léránt Boglárka aranyérmet nyert, a fiúk között pedig 4. helyen végzett. III. cs.: Tóth Dániel okos versenyzéssel 1. helyen végzett, Hamrik Bianka pedig ezüstérmes lett.

A Somogy Megyei Ifjúsági Grand Prix versenysorozat 2. fordulója Marcaliban került megrendezésre.
2003-2004-es születésű lányoknál 1. Léránt Boglárka (egyben a legfiatalabb versenyző), 5. Mika Anna, 6. Dudás Virág. A fiúknál Pálfi Gergő 3. helyezést ért el.
2001-2002-es születésűek között kellemes meglepetésre az első 6 versenyző közül 5 kéthelyi. 1. helyezett Pálfi Péter, 2. Léránt Zalán, 4. Fekete Ákos, 5. Takács András, 6. Hosszú Kristóf
1999-2000-es korosztályból Lengyel Péter 5. helyen fejezte be a versenyt.
1997-1998-as lányoknál 2. Szerpák Anita, fiúknál 1. Tóth Dániel
Ifjúsági lányok: 1. Havanecz Bianka, 3. Hamrik Bianka. Ők a felnőttekkel egy csoportban versenyeztek. Havanecz Bianka a felnőttek között 4. lett.

A Somogy Megyei Ifjúsági Grand Prix versenysorozat 3. fordulója Kéthelyen zajlott. 70-en csatáztak az asztaloknál a mostoha időjárás ellenére. Többek között Balatonberény, Balatonlelle, Bodrog, Hévíz, Kaposvár, Keszthely, Marcali, Nagyatád, Nagykanizsa, Zalaegerszeg sakkozói képviseltették magukat.
I. korcsoport: 1. Léránt Boglárka, 3. Mika Anna, fiúknál 1. Pálfi Gergő
II. kcs. fiúk: 1. Pálfi Péter, 3. Léránt Zalán
III. kcs. fiúk: 3. Lengyel Péter
IV. kcs. 2. Szerpák Anita
V. kcs. 1. Huszár Nóra, fiúk: Tóth Dániel 2.
Felnőttek: 1. Horváth Imre (Zalaegerszeg), 2. Rázsits Géza (Mesztegnyő), 3. Horváth Lajos (Keszthely), 4. Bézsenyi Ferenc (Hévíz), 5. Garai Tamás (Balatonberény), 6. Varga Richárd (Nagyatád)
A legfiatalabb versenyzők (egy napon születtek!): Léránt Boglárka és Jóföldi Palkó
Köszönet a támogatóknak: Kéthelyi Önkormányzat, Balatonberény polgármestere, Huszár Tímea, Garai Ferenc PI-víz, Kottán László cukrász, Horváth Zoltán - Kisbalaton Sportszervező Körzet, AX & AX Borászati Kft., Havanecz József, Takács Józsefné
Valamint köszönöm a sakkozó gyerekek szüleinek segítségét is!

Játékban a fiúk

Havanecz Bianka a kilenc napig tartó, 20 éven aluliak 2012. évi Magyar Sakkbajnokságán vett részt Budapesten. A 10 résztvevőből 3. helyezést ért el nagyon jó versenyzéssel. Az 1. helyezettel egyedül Bianka játszott döntetlent! www.chess.hu-n, az Ifjúsági sakkportálon megnézhető.

A Diákolimpia Sakk Csapatverseny Somogy Megyei döntőjén az I-II. korcsoportos lányok: Léránt Boglárka, Mika Anna, Dudás Virág 2. helyezést értek el 4 csapatból.
Az I-II. kcs. fiúk mezőnyében 11 csapatból 100 %-os eredménnyel 1. lett a Mikszáth iskola 1-es csapata, tagjai között Pálfi Péter és Fekete Ákos, kéthelyi sakkozók. A 21 pontos eredmény magáért beszél. A kéthelyi csapat mögöttük 2. helyen végzett 17 ponttal, 4 ponttal előzve meg a 3. helyezettet. Álszerénység nélkül kijelenthetjük, ha minden kéthelyi sakkozó fiú a helyi iskolába járna, akkor bérletet válthatnánk az országos csapat-, és talán az egyéni versenyekre is.