·Léna virágoskertje és ami mögötte van…
·Egy fiatal fotós Kéthely értékeinek nyomában

Tavaszi sakkeredmények – Havanecz Bianka országos aranyérmes!

Havanecz Bianka országos sakkversenyen

Március 21. Kaposvár – a Somogy Megyei Sakk Diákolimpián a kéthelyi csapat 1. helyezett; csapattagok: Hamrik Bianka, Szerpák Anita, Horváth Viktória

Április 10. Kaposvár – Diákolimpia, egyéniben Hamrik Bianka 1., Tóth Dániel 2., Lengyel Péter 2., Horváth Viktória 3., Szerpák Anita 4.

Április 16. Marcali – Mikszáth Sakk-kupa – 12 éve nevezünk erre a versenyre, ebből idén 6. alkalommal lett 1. helyezett a csapatunk, ezért a második vándorkupát nyertük el véglegesen.

Április 23-25. Szombathely – az Országos Sakk Diákolimpián csapatunk 16. helyezett; az országos döntőn azonban idén is sikerült kéthelyi lányoknak dobogóra állni: Havanecz Bianka és Huszár Nóra a nagykanizsai csapatban ezüstérmes lett. Mindkettejük 75 %-os teljesítménye nagyban segítette a csapatot ehhez az eredményhez.

Május 8. Celldömölk – Ság hegy Kupa: Lengyel Péter több mint 40 résztvevőből 8. lett, Tóth Dániel az amatőr csoportban felnőttek mezőnyében 2. helyezést ért el, ezzel – mivel pénzdíjas volt a verseny - a dicsőség mellett zsebpénzt is szerzett magának.

Május 8. Budapest – az Országos Korcsoportos villám sakkbajnokságon – ahol 3 percig tart egy parti – Havanecz Bianka 2. helyezett lett.

Május 23. Szombathely – a Magyar Köztársaság 2010. évi nyílt korcsoportos egyéni rapid sakkbajnokságon, a 16 éven aluli lányok között 1. helyezett Havanecz Bianka, ugyanott Huszár Nóra 4. lett, ezzel ő is ismertté vált sakkozóberkekben.

Május 29. Marcali – gyermeknapi sakkversenyen Fekete Ákos 3. lett a 3-4. osztályosok között.

Május 30. Földvár kupa - „A” csoportban Fekete Ákos 4. hely, Léránt Zalán kellemes meglepetést szerezve 6., 4 ponttal. A „C” csoportban Tóth Dani 1. lett középiskolásokat is legyőzve, Hamrik Bianka pedig a lányok közt lett 1., Szerpák Anita 3.

Hamrik Bianka Debrecenben, az országos versenyen

Június 5. Keszthely – városi sakkverseny: Tóth Dani elnyerte a „legjobb ifjúsági sakkozó” díjat .

Június 5-6. Debrecen – Az országos sakk diákolimpián, egyéniben 2 kéthelyi leány küzdött: a IV. korcsoportban Hamrik Bianka 14. lett 28 résztvevőből, az V. csoportban Havanecz Bianka ezüstérmet szerzett.

A tavaszi szép eredmények közül külön kiemeljük Havanecz Bianka és Tóth Dániel teljesítményét, akik nemcsak saját maguknak gyűjtik az elismerést, de Kéthely hírnevét is öregbítik Somogyban, Zalában, illetve az országban. Bianka a nagykanizsai Aquaprofit csapattagjaként az NB I/b csoportjában 11 partiból 5 pontot szerzett, ami jó teljesítménynek mondható. Növelni tudta ezzel élőpontjainak számát, azaz minősítését a sakkozók mezőnyében.
9 évi sakkozásnak végre beérett a gyümölcse: Bianka megszerezte első országos aranyérmét. Reméljük, lesz még több is!

Tóth Dani a Keszthelyi Spartacus Sportkör színeiben 6,5 pontot szerzett. Évek óta nem volt ilyen ifjúsági teljesítménye a keszthelyi csapatnak, így 3. helyezést értek el az NB II-ben. Dani a Somogy megyei bajnokságban 10-ből 9 pontot szerzett. Ezúton gratulálunk eredményes kéthelyi sakkozóinknak!