·Léna virágoskertje és ami mögötte van…
·Egy fiatal fotós Kéthely értékeinek nyomában

Legfrissebb sakk-hírek

Díjakkal iskolás sakkozóink

• Fonyód - a város jubileumi sakkversenyén ifjúsági kategóriában, 14 indulóból Havanecz Bianka 1., Tóth Dániel 2., Hamrik Bianka 3. helyezett, Lengyel Péter – mint a legfiatalabb induló – különdíjas;
  • Kaposvár - az Országos Diák Sakkolimpia megyei fordulóján a kéthelyi lányok csapata (Hamrik Bianka, Szerpák Anita, Mika Dorina) 1. helyezett;
    Egyéniben a II. korcsoportos lányok között Mika Dorina 4., III. kcs-ban Hamrik Bianka 3., II. kcs. fiúknál Lengyel Péter 2., III. kcs-ban Tóth Dániel 1. lett;
  • Szombathely – az Országos Diák Sakkolimpia döntőjén 25 csapatból – a 14. helyezettel azonos pontszámmal – 18. lett leánycsapatunk. Hamrik Bianka első táblán szerzett 5 pontja, egyetlen veresége nagyon szép teljesítmény. Mika Dorina is szerzett 3,5 pontot, ezzel negyedik osztályos létére méltón helytállt a felsős lányok között. Azért idén is jutott országos érem kéthelyi lánynak, hiszen Havanecz Ágnes - a kaposvári Táncsics Gimnázium csapatát elsőtáblásként erősítve - bronzérmet szerzett társaival. Ági ezen kívül egy aranyérmet is átvehet, mivel a megyei bajnokságot - a marcali csapatban versenyezve - megnyerték.
  • Balatonlelle – az Országos Egyéni Diák Sakkolimpia döntőjében Tóth Dani 30 versenyzőből 26. lett, sajnos rossz időbeosztása több pontvesztést eredményezett. Havanecz Bianka sem hozta legjobb formáját, a verseny 1. napjának néhány pontatlanul játszott partija után végül 4. helyet szerzett, amivel nem volt igazán elégedett.
  • Celldömölk – Ság hegy kupa – II. Szobi Tibor emlékversenyen Mika Dorina kapott díjat, Havanecz Bianka pedig a zsebpénzét növelte.
  • Szombathely – a Korcsoportos Egyéni Rapid Sakkbajnokságon Huszár Nóra 9., Havanecz Bianka 2. A nagykanizsai csapat tagjaként Bianka egy 3. helyezést is szerzett.