·Sakk
·Pünkösd

Színes eredmények fekete-fehér táblán

Versenyzők a Kéthely Kupán

Horváth József évek óta fáradhatatlanul szervezi a kéthelyi sakk-életet, edzi, összefogja a játékosokat. A legkisebbektől a felnőtt korosztályig vannak sakkozóink, akik rendszeresen gyakorolnak, versenyeken mérettetik meg magukat. Az idei első negyedévben már több környékbeli kupamérkőzésen, bajnokságon indultak. Az elért eredmények önmagukért beszélnek:

Január 27. Kéthely – A hagyományos Kéthely Kupa idén először volt nyílt verseny, ahol hétfordulós viadalon, két csoportban 48 játékos mérkőzött. A hazaiakon kívül Balatonberény, Balatonfenyves, Balatonlelle, Balatonszentgyörgy, Kaposmérő, Marcali, Mesztegnyő sakkozói játszottak. Kiss Attila nagyatádi versenybíró felügyelte a verseny tisztaságát.
A felnőttek versenyében:1. Pál Róbert (B.szentgyörgy), 2. Babits András (Marcali), 3. Rázsits Vince (Mesztegnyő); eredményes kéthelyi általános iskolások: 1. Havanecz Bianka, 2. Huszár Nóra, 3. Hamrik Bianka, alsósoknál 1. Szerpák Anita, Tóth Dániel, 3. Horváth Viktória.

Január 31. Vonyarcvashegy –a IX. Eötvös Kupán 5 csapatból a kéthelyiek (Havanecz Bianka, Hamrik Bianka, Szerpák Anita, Lengyel Péter) 1. helyezést hoztak.

Február 16. Marcali – a Városi Egyéni Sakkbajnokságon lányaink jeleskedtek: a felsős lányok között 1. Havanecz Bianka – ő a felnőttek között 4. helyezett lett -, 2. Huszár Nóra, 3. Hamrik Bianka. Az alsós lányoknál 1. Horváth Viktória, fiúknál 1. Tóth Dániel, kezdő lányok között 1. Szita Bettina, 3. Mika Liliána.

Az ifjabb korosztály a kéthelyi versenyen

Február 23. Marcali – A Mikszáth Sakk Kupán 6 csapat közül Kéthely versenyzői – az előző években 4-szer voltak elsők – most 2. helyezést szereztek. A legjobb elsőtáblás Hamrik Bianka, legjobb harmadik táblás Tóth Dániel, legjobb negyedik táblás Szerpák Anita lett.

Március 6. Kaposvár – a Sakk Diákolimpia somogy megyei döntőjén a III-IV. korcsoportban a kéthelyi csapat (Havanecz B., Huszár N., Hamrik B.) 1. helyezett; az I-II. korcsoportosaink (Szerpák A., Horváth V., Szita B., Mika Dorina) 2. helyezést értek el. Az alsós fiúk 12 csapatból ötödikek lettek, ez is szép teljesítmény.