Bölcsődésből óvodás lesz,
Óvodásból iskolás,
Akármilyen nagy a világ,
Ez mindenütt így szokás.
A nagycsoportosok már beiratkoztak az iskolába, örömmel készülnek az iskolás évekre. Szokás szerint már ellátogattak az iskola ebédlőjébe, és egyszer ott étkeztek. A napokban várják a tanító nénit és a tanító bácsit, akik egy foglalkozáson megismerkednek a gyerekekkel, majd az óvodások is megnézik új nevelőiket az iskolában. Ehhez a jól bevált szokásunkhoz ragaszkodunk, hisszük, hogy ezzel még zökkenőmentésebbé tehetjük az óvoda-iskola átmenetet.
Május 22-24-ig az óvodások beiratkozása is megtörtént. Szeptember 3-tól kezdődik a beszoktatás, a szülőkkel megbeszélt szempontok alapján. Nyáron minden leendő óvodást felkeresnek a csoport óvónői. Megismerkednek a kicsikkel, beszélgetnek a felnőttekkel. A szülők számára nagyon fontos, hogy – amíg ők dolgoznak – gyermekeik a legoptimálisabb körülmények között, életkoruknak megfelelő ütemben fejlődjenek, játsszanak, tevékenykedjenek. Ennek a megvalósításán dolgozunk mi, az intézmény munkatársai gyermekszeretetünkkel és szakmai tudásunkkal.
A szülők személyisége fontos szerepet tölt be az óvodai nevelés hatásrendszerében. Ahhoz, hogy ez harmonikus legyen, elengedhetetlen feltétel, hogy a szülői ház és az óvoda a gyermekek érdekében, egymással összehangoltan - a különböző ide vonatkozó törvények, rendeletek, helyi szabályozások betartása mellett – tudjon együttműködni.
A legfontosabb szülői jogok és kötelességek
A szülőnek joga van:
- megismerni a kiválasztott intézmény nevelési céljait, nevelési programját, a csoport napi és heti rendjét, szervezeti életét;
- a gyermekről információt kérni;
- a gyermekével foglalkozó pedagógustól tanácsot és tájékoztatást kérni;
- az óvoda működésével kapcsolatban véleményt alkotni;
- az alapfunkción túl, annak zavarása nélkül, külön önköltséges foglalkozásokat kérni.
A szülő kötelessége:
- az általa is elfogadott házirend betartása;
- a gyermek jogainak tiszteletben tartása;
- a gyermek testi és lelki szükségleteinek kielégítése;
- a tankötelezettség betartása;
- a gyermekkel kapcsolatos nevelési elvek összehangolására való törekvés, együttműködés a gyermekkel foglalkozó személyekkel.
|